İşinizi Kitlelere Tanıtmak İçin Web Tasarım Çalışmaları

İşinizi Kitlelere Tanıtmak İçin Web Tasarım Çalışmaları

  • Anasayfa
  • Blog
  • İşinizi Kitlelere Tanıtmak İçin Web Tasarım Çalışmaları

İşinizi Kitlelere Tanıtmak İçin Web Tasarım Çalışmaları

Web sitenizin asıl amacı markanızı mümkün olan en iyi şekilde temsil etmektir. Ayrıca, ziyaretçileri çekmek ve gerekli geri bildirimleri almak istersiniz. Web siteniz, ziyaretçilerin sizinle iletişim kurmasını sağlamalıdır; deneyim oluşturmak için duyarlı, kolay ve anlaşılır olmalıdır. Kalabalığın arasından sıyrılmak için odaklanacak birçok unsur var. İşte size daha fazla potansiyel müşteri elde etmenize ve markanıza hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak bazı web sitesi tasarım çalışmaları:

1. Animasyon elemanları

Bu elemanlar, örneğin, “harekete geçirme” düğmeleri biçiminde oluşturulabilir. Bu, ziyaretçilerin ilgisini çeken ve markanızın öne çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu animasyonlu araçların harekete geçmesi ve ziyaretçileri müşteriye dönüştürmesi daha olasıdır.

2. Canlı sohbet

Bu, web sitesi tasarımında önemli bir araçtır. Potansiyel müşterileriniz, önce sohbete başlamadığınız sürece size nasıl ulaşacağını bilmeyebilir. Eğer ilgilenirseniz, insanlar büyük olasılıkla geri dönecektir ve hızlı bir şekilde yeni bir müşteri edinebilirsiniz. Soru sorun, yardım teklif edin ve markanızı daha iyi anlamalarına yardımcı olun. Bu, her web sitesi için hızlı ve kullanışlı bir araçtır. Örneğin, LiveChat bu amaca hizmet eden lider yazılımdır.

3. Görünür iletişim formu

İletişim formu sadece "bize ulaşın" açılış sayfanızda değil, ana sayfanızda ve tercihen her açılış sayfasında görünmelidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, insanlara kolay erişim sağlamanız gerekir. Web sitesi tasarımı püf noktalarına göre, formlar kısa ve basit olmalıdır.

4. İlgi çekici renkler

Renkler önemlidir. Renkler bir açıklama yapar. Markanızı en iyi şekilde temsil eden rengi seçin ve bu rengi web sitenizde kullanın. Renkler web tasarımında güçlü bir araç oluşturur ve markanızın hikâyesini anlatmasına yardımcı olabilir. Web tasarımında renk teorisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

5. Videolar

İnternet kullanıcılarının çoğunluğu her gün video izliyor. Videoları sitenize dâhil etmek, istediğiniz başarıyı daha hızlı yakalamanızı sağlar. Bu video, markanızın yararlı bir sunumu olabilir ve sunduğunuz ürün / hizmetleri gösterebilir veya eğitici temaya odaklanabilirsiniz. Konu ne olursa olsun, işletmenizle ilgili olduğu kadar eğlenceli olduğundan da emin olun. Bu videoların tüm cihazlarda (dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler) yüksek kaliteli ve görünür olması gerekir.

İşiniz ne olursa olsun, iyi bir web sitesi tasarımına yatırım yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Markanız için başarı yaratmak için farklı web sitesi tasarımı püf noktalarından yararlanın. Ziyaretçilere aradıkları bilgileri verdiğinizden ve hızlı ve kolay bir şekilde sizinle iletişim kurmasını sağlamak için harekete geçirici mesajlar oluşturduğunuzdan emin olun. Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.