Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

 

Adana Dijital Pazarlama, elektronik cihaz veya internet kullanan tüm pazarlama çabalarını kapsamaktadır. İşletmeler, mevcut ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için arama motorları, sosyal medya, e-posta ve web siteleri gibi dijital kanalları kullanıyor.

“Pew Research'e göre, yetişkinler arasında "sabit" internet kullanımı sadece son üç yılda %5 arttı. Ve insanların alışveriş yapma şekli gerçekten değişti; çevrimdışı pazarlama, eskiden olduğu kadar etkili değil.”

Wiki Software Adana Dijital Pazarlama hizmetleri, her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün bu, onları zaten vakit geçirdikleri yerlerle -internet ile- tanışmanız gerektiği anlamına geliyor.

Dijital Pazarlama Nasıl Tanımlanır?

Adana Dijital Pazarlama, çok sayıda dijital taktik ve kanal, kullanıcıların zamanlarının çoğunu neyle geçirdikleri ve müşterilerle nasıl bağlantı kurulacağına dair yürütülen işlerin bir bütünü olarak tanımlanmaktadır. Dijital reklamcılık, e-posta pazarlaması, çevrimiçi broşürler ve ötesi, web sitesinin kendisinden bir işletmenin çevrimiçi marka varlıklarına kadar, "dijital pazarlama" şemsiyesi altında yer alan bir dizi taktik vardır.

Dijital Pazarlama Taktikleri ve Örnekleri

En iyi dijital pazarlamacılar, her dijital pazarlama kampanyasının kendi hedeflerini nasıl desteklediğine dair net bir tabloya sahiptir. Adana Dijital Pazarlama, pazarlama stratejilerinin hedeflerine bağlı olarak, daha büyük bir kampanyayı, ücretsiz ve ücretli kanallar aracılığıyla, müşterilerin hizmetine sunabilmektedir. 

İşte en yaygın dijital pazarlama taktikleri:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Adana Dijital Pazarlama, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayarak, web sitenizin aldığı organik (veya ücretsiz) trafiğin miktarını arttırmaktır. SEO'dan yararlanan kanallar şunları içerir:

Web siteleri.

Bloglar.

İnfografikler.

İçerik Pazarlama

Adana Dijital Pazarlama, marka bilinirliği, trafik büyümesi, potansiyel müşteri oluşturmak için içerik varlıklarının oluşturulmasını ve tanıtımını ifade eder. İçerik pazarlama stratejinizde rol oynayabilecek kanallar şunları içerir:

Blog gönderileri.

Ebooks ve beyaz eşyalar.

İnfografikler.

Çevrimiçi broşürler ve lookbooks.

İçerik pazarlamayı işletmeniz için öğrenmek ve uygulamak ister misiniz? HubSpot Akademisinin ücretsiz içerik pazarlama eğitimi kaynak sayfasına göz atın.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı (SEM)

Adana Dijital Pazarlama uygulamaları markanızı ve içeriğinizi, marka bilinirliğini artırmak, trafiği artırmak ve işletmeniz için potansiyel müşteriler oluşturmak için sosyal medya kanallarında tanıtıyor. Sosyal medya pazarlamasında kullanabileceğiniz kanallar şunları içerir:

Facebook.

LinkedIn.

Instagram.

Snapchat.

Pinterest.

Google+.

Tıklama Başına Ödeme (PPC)

PPC, reklamınızı her tıkladığınızda bir yayıncıya ödeme yaparak web sitenize trafik çekmenin bir yöntemidir. Adana Dijital Pazarlama PPC türlerinden biri, Google’ın arama motoru sonuç sayfalarındaki en iyi yuvaları, verdiğiniz bağlantıların "tıklama başına" bir fiyatından ödemenizi sağlayan Google AdWords’tür. PPC'yi kullanabileceğiniz diğer kanallar şunları içerir:

Facebook'ta ücretli reklamlar.

Twitter'da Tanıtılan Tweetler.

LinkedIn'e Katılın.

Bağlı Pazarlama

Adana Dijital Pazarlama hizmetimiz, web sitenizde başkalarının ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için komisyon aldığınız bir performans tabanlı reklam türüdür. Bağlı kuruluş pazarlama kanalları şunları içerir:

YouTube İş Ortağı Programı aracılığıyla video reklamları barındırma.

Sosyal medya hesaplarınızdan bağlı kuruluş bağlantıları.

Yerli Reklamcılık

Adana Dijital Pazarlama ile yerli reklamcılık, öncelikli olarak içerik odaklı ve diğer ücretli olmayan içeriğin yanında bir platformda öne çıkan reklamları ifade eder. BuzzFeed destekli yayınlar iyi bir örnektir, ancak birçok kişi sosyal medya reklamcılığının "native"- örneğin, Facebook reklamı ve Instagram reklamcılığını ele aldığını düşünmektedir.

Pazarlama Otomasyonu

Adana Dijital Pazarlama otomasyonu, temel pazarlama operasyonlarınızı otomatikleştirmeye hizmet eden yazılımı ifade eder. Birçok pazarlama departmanı, aksi takdirde manuel olarak yapacakları tekrarlanan görevleri otomatik hale getirebilir:

E-posta bültenleri.

Sosyal medya yayını zamanlaması.

Kişi listesi güncelleniyor.

Kurşun besleyici iş akışları.

Kampanya izleme ve raporlama.

Eposta Pazarlama

Şirketler e-posta pazarlamasını kitleleriyle iletişim kurmanın bir yolu olarak kullanır. E-posta genellikle içeriği, indirimleri ve etkinlikleri tanıtmanın yanı sıra kişileri işletmenin web sitesine yönlendirmek için kullanılır. Bir e-posta pazarlama kampanyasında gönderebileceğiniz e-posta türleri şunları içerir:

Blog abonelik bültenleri.

Bir şey indiren web sitesi ziyaretçilerine takip eden e-postalar.

Müşteri karşılama e-postaları.

Sadakat programı üyelerine tatil promosyonları.

Müşteri beslenmesi için ipuçları veya benzer seri e-postalar.

Online PR

Çevrimiçi PR, dijital yayınlar, bloglar ve diğer içerik tabanlı web siteleriyle kazanılmış çevrimiçi kapsama alanı sağlama uygulamasıdır. Geleneksel PR gibi, ama çevrimiçi alanda. Halkla ilişkiler çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz kanallar şunlardır:

Sosyal medya aracılığıyla muhabir desteği.

Şirketinizin çevrimiçi incelemelerini yapmak.

Kişisel web sitenize veya blogunuza yorum yapmak.

Dijital Pazarlamacı Ne Yapar?

Dijital pazarlamacılar, marka bilinirliği ve bir şirketin elindeki tüm dijital kanalları (hem ücretsiz hem de ücretli) yürütmekten sorumludur. Bu kanallar arasında sosyal medya, şirketin kendi web sitesi, arama motoru sıralaması, e-posta, görüntülü reklamcılık ve şirketin blogu yer alıyor.

Dijital pazarlamacı, her bir kanal için genellikle farklı bir performans göstergesine odaklanır, böylece her birinin şirket performansını doğru bir şekilde ölçebilir. Örneğin, SEO'dan sorumlu bir dijital pazarlamacı, web sitelerinin bir sayfasının bir Google araması aracılığıyla bulduğu web sitesi ziyaretçilerinden gelen trafiğin web sitelerinin "organik trafiğini" ölçer.

Dijital pazarlama bugün pek çok pazarlama rolüne göre yürütülmektedir. Küçük işletmelerde, yukarıda açıklanan dijital pazarlama taktiğinin çoğuna sahip olabilir. Büyük şirketlerde, bu taktiklerin her birine ve markanın dijital kanallarına odaklanan birden fazla uzmana sahiptir.