Başarılı Mobil Web Sitesi Tasarımının Temel Özellikleri

Başarılı Mobil Web Sitesi Tasarımının Temel Özellikleri

  • Anasayfa
  • Blog
  • Başarılı Mobil Web Sitesi Tasarımının Temel Özellikleri

Başarılı Mobil Web Sitesi Tasarımının Temel Özellikleri

Mobil web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birçok önemli nokta var. Web sitenizin çalıştığı an, telefonunuzdaki görsel görünümünü kontrol etmek istiyorsunuz. Bir web sitesi oluştururken, web tasarım şirketiniz yeni sitenizin akıllı telefonlar, tabletler veya dizüstü bilgisayarlar gibi farklı cihazlarda aranabilmesini sağlamalıdır. Bulunduğunuz işletmenin niteliği ne olursa olsun, potansiyel müşterileriniz web sitenize, kendileri için uygun olan her yerden erişebilmelidir. Bu yazıda, başarılı bir mobil web sitesi tasarımı oluşturan en önemli beş özelliği tartışacağız.

1. Responsive Görüntüler ve Grafikler

Başarılı mobil web sitesi tasarımı için, tüm görseller ve grafikler her cihazdan görünür ve responsive olmalıdır. Bir e-ticaret siteniz varsa ve ürünlerinizi göstermek istiyorsanız bu çok önemlidir. Potansiyel müşteriler daha iyi bir görüntü için yakınlaştırma yapabilmelidir. Ürünlerinizi doğru bir şekilde göremiyorlarsa, satın almayacaklarını unutmayın.

2. Hızlı Yükleme Süresi

Kullanıcılar telefonlarını veya tabletlerini hareket halindeyken kullanırlar, yani web sitesinin yüklenmesini bekleyecek zamanları yoktur. Şimdi bilgi istiyorlar. Hangi cihazı kullandıkları önemli değil, site hızlı ve sorunsuz bir şekilde yüklenmelidir. İdeal olarak, web sitesi 3 saniyeden daha kısa sürede yüklenmelidir. Bu, internet hızına ve bir web sitesinin taşıdığı bilgi miktarına bağlıdır.

3. Kolay İletişim Formunu Bulma

Ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen potansiyel bir müşteri sizinle iletişim kurmak isteyecektir. Ve bunu hızlı ve verimli bir şekilde yapmak isteyecekler. İletişim bilgilerinizin görünür ve kolayca bulunabildiğinden emin olun. Mobil cihazlar için doğrudan tıklanabilir iletişim bilgilerine sahip olmanız gerekir, böylece sizi aramak için tek bir tıklama alır. Mobil web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda bu çok önemlidir, çünkü çoğu zaman iletişim bilgileriniz ziyaretçilerin aradığı ilk şeydir.

4. Sosyal Medya Erişilebilirliği

Sosyal medyanın popüler olmasından bile bahsetmek gerekmiyor. Hepimiz, teknolojinin yaratılmasına az çok bağımlı hale geldik. Web siteniz ziyaretçilerin sosyal medyaya tek tıklamayla erişmesine izin vermelidir. Sosyal medya düğmeleri, ziyaretçilerin kolayca bulunacakları bir şekilde siteye entegre edilmelidir.

5. Okunabilir Metin

Masaüstü siteye iyi yerleştirilmiş bir şey, kötü tasarlanmışsa, mobil cihazlarda büyük bir karmaşaya benzeyebilir. Cümleler kesilmiş olabilir, farklı boyutlarda mektuplar vb. web sitenizin tasarımcısı, başarılı bir mobil web sitesi tasarımına sahip olmak için bu ayrıntıların yeterli bir şekilde karşılanmasını sağlamalıdır. Başarılı bir mobil web tasarımı oluşturmak için tasarımcılar ve programcılar için zorlu bir süreçtir. Ekibimiz, bir sonraki projenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Teknoloji büyük ölçüde genişledi ve belirli bir web sitesine erişti; Masaüstü bilgisayarınızın önünde oturmak gerekli değildir. Her yerde internet erişimi var ve insanlar istedikleri yerlere göz atabilirler. Bu yüzden sitenizde gezinirken en iyi deneyime sahip olmaları gerekir. Başarılı mobil web sitesi tasarımı size daha fazla potansiyel müşteri getirecek ve işletmenizi genişletecektir.